Недвижимость КиеваАгентство недвижимости Леонов и ко

             продать купить квартиру купить снять квартиру элитные квартиры новости,статьи аренда недвижимости

Категории раздела

Экономика и финансы [120]
Политика [28]
Рынок недвижимости [107]
Земельные вопросы [8]
Ипотека [12]
Недвижимость [161]
Происшествия [0]
События [7]

Гранд Лайф

Парковые озера

Цитадельная 7

Продам квартиру

Продам квартиру

Облако тегов

Форма входа

Новости, статьи

Главная » Статьи » Недвижимость

Які пастки зустрічаються в договорах вкладу

Співробітник логістичної компанії Віктор не так давно за порадою друзів відкрив депозит в Райффайзен Банк Аваль. Вже потім, вивчивши сайти інших банків, він звернув увагу, що депозитні ставки у них вище. Причому набагато.
"В" Авалі "завжди ставки були невисокими, але 4,4% по депозиту в доларах, це вже занадто", - говорить вкладник. Подумавши, він вирішив, розірвати депозитний договір і перекладе гроші в інший банк. "Врешті-решт, я нічого не втрачаю. Відсотки перерахують за зниженою ставкою? Та скільки їх там, цих відсотків, встигло набігти", - думав він.
Але, вже забираючи гроші, Віктор дізнався, що при розриві депозитного договору протягом першого місяця вкладник повинен заплатити 1% суми вкладу як плата за розрахунково-касове обслуговування.
Таким чином, Віктору "на рівному місці" (ще нічого не заробивши) належало віддати банку близько $ 30 (понад 200 гривень). Природно, такий варіант його не влаштував, і він вирішив не забирати вклад до закінчення терміну.
Не смій чіпати
Штрафи за дострокове розірвання договорів - нова "фішка" українських банків. Їх уже ввели самі "депозитні" з них - "Приват" та "Аваль". На рахунках цих двох банків сконцентровано майже 30% усіх вкладів населення. На щастя, штрафи застосовуються при розірванні договору тільки протягом першого місяця його дії. "Аваль" штрафує на 1% суми вкладу, Приватбанк - на фіксовану суму - 10 гривень.
Всі інші банки поки обмежилися пониженням ставок, за якими перераховуються нараховані відсотки у випадку дострокового розірвання вкладу. Середня "штрафна" ставка тепер становить 0,5 - 2% річних, а іноді навіть образливі 0,001% і 0,00001%. Найбільш жорсткими зараз є умови розірвання валютних вкладів: банки нараховують за ним при достроковому вилученні до 0,5% річних. Для порівняння, до кризи вклади при розірванні перераховувалися, в основному, за ставкою 1 - 3% річних.
Все рідше банки застосовують і диференційовані ставки. Їх розмір залежить від терміну, який гроші встигли пролежать "недоторканими". Як правило, якщо розривати депозит протягом першої половини терміну вкладу, клієнт не може розраховувати більше, ніж на 0,5% річних. У другій половині терміну забирати гроші кілька вигідніше - можна розраховувати хоча б на половину нарахованих за номінальною ставкою відсотків.
Найвигідніші для клієнта умови, коли відсотки перераховуються за зниженою ставкою лише за останні кілька місяців вкладу, зараз практично не одним з банків не застосовуються.
Читаємо між рядків
Як бачимо, дострокове зняття грошей з банківського вкладу - підприємство вкрай невигідне. Щоб не втратити всі відсотки, потрібно правильно вибрати вклад і заздалегідь дізнатися умови його дострокового розірвання.
Якщо є підозри, що гроші можуть знадобитися до закінчення терміну вкладу, краще оформити "гнучкий" депозит (без обмежень щодо зняття коштів) або "інтервальний" вклад (з можливістю зняття грошей в певні дні через певні проміжки часу - раз на тиждень, два , десять днів). Правда, прибутковість цих внесків у гривні не перевищує 12 - 14%, у валюті - не більше 3 - 6%.
Якщо все-таки хочеться оформити більш "дорогою" строковий вклад, то потрібно звертати увагу на те, як банк буде розраховуватися, якщо вкладник захоче витребувати гроші завчасно. Важливими пунктами є штрафи за дострокове розірвання, а також платежі банку за обслуговування депозитного рахунку, зокрема за перерахування грошей на поточний або картковий рахунок (вони можуть досягати 1% суми вкладу). Як правило, банк залишає за собою право списувати ці платежі з депозитного рахунку "автоматом", про що робиться спеціальна відмітка в договорі. Якщо сума вкладу велика, такі побори можуть виявитися обтяжливими для вкладника.
Крім ставки, за якою будуть перераховувати нарахований дохід, варто звернути увагу і на кількість днів, що залишаються банком на видачу достроково затребуваних коштів. Зазвичай на це відводиться 2 - 3 робочих дня. Але деякі банки вимагають попередитичекати про дострокове отримання грошей за 10 - 12 днів.
Загалом, скільки банків - стільки й умов вкладів. Тому перед прийняттям рішення про вибір банку, перевірте запропоновані їм умови по нашої "підказкою вкладникові".
Підказка вкладникові
На що слід звернути увагу, читаючи депозитний договір:
1.Проверіть свої ПІБ, паспортні дані, номер ідентифікаційного коду.
2.Сумму вкладу, процентну ставку.
3.Дата закінчення дії депозитного договору.
4.Налічіе/отсутствіе автоматичної пролонгації вкладу.
5.Условія дострокового розірвання договору (ставка, по якій будуть перераховуватися відсотки, наявність штрафів).
6.Возможность достроково знімати частину депозиту.
7.Колічество днів, за який необхідно попередити банк про своє бажання забрати вклад.
Умови дострокового розірвання депозитних договорів в українських банках
Назва банку
Наявність інформації на сайті
Ставка, за якою перераховуються відсотки
Наявність штрафних санкцій
«Хрещатик»
Так
Перерахунок тільки за останні три місяці під ставку 3% в грн. і 2% у валюті
Немає
«Південний»
Так
До 1 місяця - 0,5% у грн., 0,1% у валюті, після цього з коеф. 0,7 - 0, 9
Немає
«Укрсиббанк»
Так
До 6 місяців коеф. 0,15%, після 6 місяців - 0,5%, після року - 0,75%
Немає
«Приватбанк»
Немає
До 6 місяців коеф. 0,33%, після 6 місяців - 0,5%
10 грн. при розірванні протягом першого місяця
«Дельта»
Так
До 3 місяців - 2% в грн., У валюті - 1%, після - коеф. 0,5%
Немає
«ВТБ Банк»
Немає
до 3 місяців - 0,5%, після-коеф. 0,5%
Немає
«Укрексімбанк»
Так
До половини терміну - ставка 0,05%, після - коеф. 0,5%, після року - в повному обсязі
Немає
«Альфа-Банк»
Немає
2% в грн., 1% у валюті
Немає
ПУМБ
Так
2% у грн, 0,5% у валюті
Немає
«Укрсоцбанк»
Так
2% в грн., 0,5% в уалюте
Немає
ОТП Банк
Немає
1,5% в грн., 0,5% в дол., 0,25% в євро
Немає
«Фінанси та кредит»
Так
1%
Немає
«Брокбізнесбанк»
Немає
1%
Немає
«Кредитпромбанк»
Немає
1%
Немає
«Укргазбанк»
Так
до 1 місяця - 0,001%, після - 1%
Немає
«Форум»
Так
0,5%
Немає
«Правекс-Банк»
Немає
0,5%
Немає
«Ощадбанк»
Немає
0,05%
Немає
Райффайзенбанк Аваль
Немає
0,01%
1% суми вкладу при розірванні протягом першого місяця

Разом: Банки почали вводити штрафи за дострокове розірвання вкладу та інші санкції для вкладників. Тому, довіряючи свої заощадження фінустанові, варто уважно вивчити депозитний договір на предмет "пасток" і "підводних каменів".
За матеріалами http://dengi.ua
Категория: Недвижимость | Добавил: администратор (03.10.2011)
Просмотров: 514 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Block title

Эксклюзив

Срочная продажа

Поиск

Квартира в центре

Продажа!

Продам!

Продажа квартиры

Валюта