Недвижимость КиеваАгентство недвижимости Леонов и ко

             продать купить квартиру купить снять квартиру элитные квартиры новости,статьи аренда недвижимости

Категории раздела

Экономика и финансы [120]
Политика [28]
Рынок недвижимости [107]
Земельные вопросы [8]
Ипотека [12]
Недвижимость [161]
Происшествия [0]
События [7]

Гранд Лайф

Парковые озера

Цитадельная 7

Продам квартиру

Продам квартиру

Облако тегов

Форма входа

Новости, статьи

Главная » Статьи » Недвижимость

Думка експерта: В якій валюті краще зберігати заощадження українцям

Про другу хвилю кризи
- Ерік, зараз багато говорять про другу хвилю кризи, яка почалася в Європі. Що там за проблеми?
- Їх породила неузгодженість податкової, кредитної та ін політик в ЄС. Там створили, наприклад, Європейський Центробанк, який регулює кредитно-грошову політику. Але в кожної країни Європи є власні Мінфін, бюджет, податкова система, держборг, дефіцит бюджету і т. д. У випадку Греції це призвело до того, що Мінфін позичив грошей, допустивши величезний дефіцит бюджету. Там розраховували на стабільність економіки, але прорахувалися, і ситуація вийшла з-під контролю.
Зараз йде чергова хвиля кризи. Її особливість - накопичення державних боргів. У Європі, крім Греції, в зоні ризику - Італія, Іспанія, Ірландія та Португалія.
- У накопиченні Грецією боргу в $ 300 млрд звинувачують американські інвестиційні фонди
- Ні, публічний борг Греції для погашення в цьому році - всього близько 25 млрд євро. Більшу його частину вже погасили, тому тема заборгованостей Греції не актуальна, можна обговорювати проблему її корпоративних боргів. А взагалі відбувається, нагадує події в Україну. Ще в грудні 2009-го котирування перевищували 1,5 долара за євро. Преса кричала про загрози для фінансової піраміди США. На хвилі цієї паніки багато українців продали долари і купили євро. А зараз євро знову впав до 1,2. Це великі коливання валютного ринку, який періодично розгойдують спекулянти на ринку. Всякий раз відбувається проста річ: бажаючи заробити чергові мільярди, спекулянти платять експертам за панічні коментарі. Ну а журналісти, любителі смаженого, паніку роздувають. У таких випадках не можна піддаватися на провокації і продавати нібито знецінена валюта. Україна, на жаль, піддавалася.
- А як поводяться в таких випадках європейці?
- Місцеві вкладники не кинулися продавати євро і скуповувати долари. Вони добре знають, що дрібні інвестори в підсумку програють професіоналам, тому давно не грають. У цьому вони отлизустрічаються від українців, які йдуть на поводі у спекулянтів.
- Скільки євро втратив у відношенні до долара з початку року?
- З піку в грудні 2009 року - близько 20%. Це дуже багато, це як якби гривня девальвувала з 8 до 9,6 за долар.
Політика НБУ обертається навколо долара. Коли він падав щодо євро, гривня проти євро теж девальвувала. Зараз нацвалюта повернулася на той рівень, з якого стартувала два роки тому. При цьому вона залишається стабільною по відношенню до долара. Тобто, в Україну щодо євро спрацював зовнішній ринок, а не внутрішні чинники - НБУ виставляє курс євро, виходячи з міжнародних котирувань.
У якій валюті краще зберігати заощадження
- Коли буде вигідна покупка євро для пересічного українського інвестора?
- До жовтня цього року євро може знизитися до 9 і навіть до 8 гривень. Коли євро впаде до паритету з доларом, можна почати купувати його для збільшення його частки в заощадженнях. Втім, тим, у кого євро вже є, нервувати теж особливо не варто. Так, зараз він виглядає гірше долара. А через півроку знову «з'ясується», що в американської валюти проблеми гірше - і євро виглядає краще.
- Чи варто вкладнику знімати з депозиту одну валюту, щоб купити іншу і понести її знову в банк? Який тактики краще дотримуватися?
- Зараз краще мати короткострокові вклади, які закінчуються в серпні-жовтні. Слід вибирати ситуацію з високими депозитними ставками і стабільним курсом. Не можна забувати, що при продажу та купівлі валюти ви втрачаєте на маржі, яку банк або обменка беруть собі. А це близько 1-1,5%. Якщо сума велика, виходять пристойні втрати. Тому краще залишити в спокої депозит з малоприбуткове на цей момент валютою, а нові вклади робити вже в більш прибутковою.
Категория: Недвижимость | Добавил: администратор (03.10.2011)
Просмотров: 541 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Block title

Эксклюзив

Срочная продажа

Поиск

Квартира в центре

Продажа!

Продам!

Продажа квартиры

Валюта